Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на чалънджъра от категория

...

Кузманов стигна четвъртфинал в Прага

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на чалънджъра от категория 80 на клей в Прага.

Българинът победи втория в схемата Нуно Борхес от Португалия с 6:1, 7:5 след час и 25 минути игра.

Кузманов стартира съсредоточено дуела и небрежно поведе с 5:0. В шестия гейм той стигна и до сетбол, само че Борхес съумя да вземе подаването си. В идващия 28-годишният Мико дръпна с 40:0 и затвори частта при третата си опция, откакто противникът не съумя да върне началния му удар.

В началото на втората част португалецът съумя да пробие. Пловдивчанинът го върна за 3:4. В идващия гейм Кузманов отрази две брейк пойнта и по-късно изравни резултата. Втората ни ракета нанесе своя удар в 11-ия гейм, когато проби на нула и по-късно сервираше за място на четвъртфиналите. Мико поведе с 40:30 и осъществя мачбола си, откакто Боргес изпрати ретура си в мрежата.

Така българинът си обезпечи 16 точки за международната класация, където е №206 през тази седмица.

Следващият му противник ще бъде избран по-късно през днешния ден в мача сред германеца Максимилиан Мартерер и участващия с " уайлд кард " чех Мартин Крумих.
Източник: bnr.bg