Дербито от 6-ия кръг на турското първенство между Фенербахче и

...

5 червени картона в дербито "Фенербахче" - "Бешикташ"

Дербито от 6-ия кръг на турското състезание сред " Фенербахче " и " Бешикташ " приключи с победа за домакините с 2:1, само че и с цели 5 червени и 9 жълти картона.

Съдията Али Палабиик даде завършек на срещата, когато на терена бяха останали 9 играчи на " фенерите " и 8 на техните противници.

Домакините излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато Жулиано се разписа от дузпа. В 43-ата минута Куарешма от " Бешикташ " бе изпъден, а малко по-късно го последва и Нето от домакините.

В 85-ата минута Хътчинсън получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле. Янсен пък осъществя от последвалата дузпа. Само минута по-късно Райън Бабел понижи за 1:2.

Грубо влизане на Исмаил Койбашъ изравни съставите, а в добавеното време Огюзан Озякюп получи трети червен картон за " Бешикташ ".

" Галатасарай " е лидер в класирането в Турция с 13 точки. Толкова има и " Бешикташ ", само че с мач повече. " Фенербахче " е на трето място с 11.
Източник: btvnovinite.bg