Четвъртодивизионният Стивънидж шокира Астън Вила като гост и го изхвърли

...

ШОК! Четвъртодивизионен тим изхвърли Астън Вила

Четвъртодивизионният Стивънидж шокира Астън Вила като посетител и го изхвърли елитния тим  от шампионата за Купата на Англия. Домакините поведоха посредством Морган Сансон (33), само че позволиха поврат в последните минути след голове на Джейми Рийд (88-дузпа) и Дийн Кембъл (90).Стивънидж вкара още в 18-ата минута, когато голмайсторът Дани Роуз се измъкна зад защитата на бирмингамци, само че се оказа се, че той е бил в засада и попадението бе анулирано след интервенция на ВАР. Играчите на Унай Емери поведоха след половин час игра, когато Дани Ингс отклони към Морган Самсон и той направи 1:0. Гостите пропуснаха да изравнят пет минути по-късно посредством Люк Норис. След почивката Астън Вила доминираше, само че груби неточности в последните отигравания не разрешиха да се стигне до втори гол. В 85-ата минута Леандър Дендонкер разреши топката да му бъде отнета от резервата на гостите Дийн Кембъл, след което го фаулира. Първоначално съдията се забави с решението си, само че в последна сметка уточни бялата точка, а белгийският халф бе изпъден. Зад топката застана Джейми Рийд и технично прати Олсен в противоположния ъгъл за  1:1. Само минута след попадението гостите спечериха корнер и след заучено състояние Дийн Кембъл стреля в близкия ъгъл и означи за крайното 1:2.
Източник: novsport.com