Черно море Тича допусна 12-a загуба в Националната баскетболна лига.

...

Балкан победи трудно Черно море Тича във Варна

Черно море Тича позволи 12-a загуба в Националната баскетболна лига. Пред лична аудитория в доста здрав и забавен мач варненският отбор отстъпи в последните секунди на срещата с Балкан с 85:88. Домакините имат в актива си и 5 победи. За гостите триумфът е 14-и, като те имат и 4 загуби.

Ейвърил Ъгба за следващ мач реализира " дабъл-дабъл " за Черно море Тича – 20 точки и 12 битки, а за Балкан Мануел Суарес също приключи мача с " дабъл-дабъл " – 19 точки и 13 битки.

Гостите започнаха чудесно дуела и поведоха с 8:2, а по-късно повече от 3 минути игра с 13:4. В средата на първата част Балкан водеше с 18:10. С панер на Ейвърил Ъгба домакините понижиха изоставането си до 5 точки при 13:18, само че ботевградчани още веднъж дръпнаха в резултата и взеха първия интервал с 32:23.

През втората четвърт домакините демонстрираха много по-добра игра и в отбрана, и в нахлуване. Независимо че Балкан съумя да поведе с повече от 10 точки, играчите на треньора Кирил Болшаков демонстрираха темперамент и започнаха последователно да топят пасива си. След съвсем три минути и половина игра с тройка на Тач Ънру Черно море Тича понижи изоставането си до 4 точки – 35:39. След това гостите още веднъж поведоха с 9 точки, само че варненци успяваха да понижат до 4 точки задатъка на Балкан. Три минути и 11 секунди преди паузата преднината на гостите стана единствено 2 точки – 44:42. До края на втората част играта бе доста оспорвана и равностойна, а на почивката Балкан имаше преднина от 4 точки – 50:46, като секунди преди края домакините пропуснаха под коша на няколко пъти да понижат до 2 точки.

През второто полувреме дуелът остана равносилен и резултатът се движеше панер за панер. След малко повече от 4 минути игра с два тъкмо изпълнени наказателни удара от Тач Ънру Черно море Тича изравни за 54:54, само че с панер на Мануел Суарес и тройка на Николай Грозев Балкан поведе с 5 точки – 59:54. Три минути преди края на третата част Черно море с панер на Мартин Коцев поведе в резултата при 60:59. Балкан съумя бързо да обърне резултата в своя изгода, само че Черно море Тича изравни след два тъкмо изпълнени наказателни удара от Михаил Молдов. Преди последната решителна четвърт резултатът бе 69:64 за гостуващия отбор.

Домакините започнаха стремително последния интервал, за по-малко от 30 секунди вкараха 5 точки и изравниха резултата. Последва още едно тъждество, след което Ейвърил Ъгба осъществя 2 точки и Черно море Тича поведе при 73:71. При оставащи 3 минути Мануел Суарес извърши пето персонално нарушаване. До края на мача съдиите на два пъти използваха системата за видеоповторение, която удостовери решенията им, като 25.7 секунди преди края на мача Черно море Тича поведе с 3 точки при 84:81 след два тъкмо изпълнени наказателни удара от Лъчезар Тошков, само че Балкан вкара тройка посредством Павлин Иванов и изравни. Последва неточност на Тошков в офанзива, гостуващият отбор открадна топката и вкара за 86:84. В последните секунди домакините направиха решаващи пропуски от наказателната линия и Балкан измъкна успеха с 88:85.

Българска телеграфна агенция / Автор: Данаил Войков