Чехия старткира отлично на европейското първенство, катко в мач от

...

Чудо на Патрик Шик попари Шотландия

Чехия старткира чудесно на европейското състезание, катко в мач от група D се наложи като посетител на Шотландия с 2:0.

Най-доброто състояние за домакините пристигна в 32-ата минута, когато капитанът Анди Робъртсън получи добра топка вляво в наказателното поле и насочи отличен изстрел, само че вратарят Вацлик избави.

Чехите откриха резултата в 42-ата минута, когато следващо центриране отдясно даде резултат и Цоуфал центрира прелестно към Патрик Шик, който надскочи двама бранители и означи за 1:0.

В 52-та минута - магически втори гол на Патрик Шик! Нападателят видя Дейвид Маршал, че е излязъл напред, стреля от центъра на терена, прехвърляйки вратаря на Шотландия от към 50 метра!

Малко преди този момент шотландците нямаха шанс, след като Джак Хендри уцели гредата.За няколко минути Линдън дайкс на два пъти бе покрай понижаване на резултата, само че Вацлик избави.

Шик бе покрай хеттрика!  В 81-та минута той още веднъж тества рефлекса на Маршал с удар в рискова непосредственост до вратата. Стражът на Шотландия обаче избави.

Чехите резервираха удобния задатък и справедливо завоюваха дуела.

Източник: standartnews.com