Ботев спечели голямото дерби на Пловдив, като се наложи с

...

Пропусната дузпа закопа Локо в пловдивското дерби

Ботев завоюва огромното дерби на Пловдив, като се наложи с 2:1 над Локомотив.

При тъждество в резултата, " смърфовете " пропуснаха дузпа и то чрез майстора на наказателните удари Димитър Илиев. Това явно се оказа съдбовно за тях.

В 11-ата минута Неделев центрира от корнер и постави топката на главата на Самуел Супрайен. Бранителят надскочи всички, само че не откри очертанията на вратата.

В 21-ата минута Виктор Генев падна в наказателното поле след прикосновение с Кристиан Гомис, само че основният рефер Георги Кабаков реши, че няма учредения да отсъди дузпа.

Провокирани от последователите на Ботев, почитателите на Локо счупиха няколко седалки в гостуващия бранш и ги хвърлиха на терена. Бултрасите пък изстреляха ракета към почитателите на гостите. Наложи се и намесата на полицията, която застана пред последователите на " смърфовете ".

В последната минута на първата част Ботев стигна до гол, който след това беше анулиран поради засада при удара на Неделев

В 55-ата минута Локомотив получи правото да извърши дузпа за нарушаване на Аргилашки против Умарбаев.

С осъществяването на дузпата се нагърби Димитър Илиев. Той стреля в долния ляв ъгъл на вратата зад Аргилашки, а вратарят на Ботев се оправдава за грешката си, спасявайки удара.

Но  в 76-та минута пристигна кулминационната точка.Виктор Генев взривява трибуните - 1:0 за Ботев.

Това попадение  не се оказа единственото. " Канарчетата " удвоиха резултата четири минути преди края посредством Лейн.

Локомотив обаче върна интригата в мача с попадение в края. Този път Димитър Илиев се реваншира за пропуща си.

Но за повече локомотивци нямаха време..И радостта довечера в Пловдив ще бъде за ботевистите.
Източник: standartnews.com