Ботев Пловдив си върна третото място във временното класиране след

...

Ботев пак трети след 2:0 срещу Локо Сф

Ботев Пловдив си върна третото място във краткотрайното класиране след победа с 2:0 против Локомотив София в Коматево.

Емануел Току даде задатък на жълто-черните при започване на дуела, а Джеймс Ето’о удвои в 76-ата минута.

В 6-ата минута домакините откриха резултата. Емануел Току се възползва от неточност в изнасянето на топката от гостите и навлезе в наказателното поле, след което невъзмутимо осъществя в левия ъгъл.

В заключителните минути на първото полувреме гостите придвижиха играта в предни позиции, само че не съумяха да застрашат вратата на Георги Аргилашки.

В 50-ата Тодор Неделев стреля рисково от директен свободен удар, само че прати топката над вратата.

Три минути по-късно Георги Аргилашки се намеси уверено след атрактивен ножичен удар на Симеон Славчев, който се възползва от центриране на Красимир Милошев.

В 69-ата Па Конате центрира в наказателното поле, където Емануел Току стреля с глава над вратата.

В 76-ата жълто-черните се възползваха от нова неточност на гостите при изнасянето на топката. Джеймс Ето’о напредна и нахлу в наказателното, след което осъществя невъзмутимо в мрежата на Дамян Дамянов.
Източник: plovdiv-online.com