Ботев Пловдив се завърна на четвърто място в генералното класиране

...

Златната резерва Стивън Петков носи нов успех на "Ботев"

" Ботев " Пловдив се завърна на четвърто място в генералното класиране на Първа лига, откакто победи с 2:1 " Пирин " Благоевград като посетител. " Канарчетата " са с 24 точки и една зад " Левски ", който играе против " Лудогорец " в неделя. " Черно море " пък е с три точки зад " Ботев " след мача си от 14-ия кръг .

Във втори следващ мач в воин за " жълто-черните " се трансформира Стивън Петков, който вкара победното попадение против " орлетата ". Именно юношата на " Левски " донесе триумфа на " канарчетата " с 4:3 против " Царско село " за Купата на България преди три дни.

" Пирин " поведе още в 7-ата минута, когато Аймен Суда центрира в наказателното поле и Станислав Костов засече топката във вратата на гостите, които обаче изравниха не след дълго.

Само 15 минути по-късно " Ботев " получи опция да извърши директен свободен удар. Дуде Ндонгала пусна топката около стената към Тодор Неделев, който изравни с прецизен диагонален шут по трева към далечната греда.

До края на полувремето двата тима си размениха по едно рисково състояние, само че до повече голове не се стигна.

" Ботев " сътвори по-опасните положения през второто полувреме. В 57-ата минута Благой Макенджиев отрази рисков удар на Ндонгала, а в 74-ата Стивън Петков се разписа за 2:1.

Резервата на " канарчетата " вкара петия си гол в шампионата, откакто получи топката от Лъчезар Балтанов и беше прецизен с глава. При това състояние обаче останаха подозрения за засада.

" Пирин " не съумя да изравни резултата и остана на 11-о място в класирането с актив от 13 точки.
Източник: btvnovinite.bg