Ботев (Пловдив) не успя да прекъсне негативната си серия без

...

Ботев с исторически рекорд, черната серия продължава

Ботев (Пловдив) не съумя да прекъсне отрицателната си серия без победа в шампионата, само че въпреки всичко завоюва точка. Жълто-черните приключиха 0:0 като посетители на Славия в среща от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион " Александър Шаламанов " в столичния квартал " Овча купел " беляза исторически връх за " канарите ", които за първи път започнаха публична среща без нито един българин в своя състав. В последните 10 минути въпреки всичко в игра влезе Красиан Колев, а формален дебют записа Амаду Думбия, съобщи Plovdiv24.

Така възпитаниците на треньора Бруно Балтазар имат към този момент 5 следващи дуела без триумф в шампионата. Ботевистите резервираха 10-ото място в класирането, само че към този момент са с актив от 29 точки. Славия остана на седма позиция с 42 точки - една по-малко от шестия в подреждането Локомотив Пловдив.
-->
Още в 5-ата минута груба неточност ва Ван Хертъм разреши на Емил Стоев да излезе самичък против вратаря Ханкич. Нападателят опита да го трансферира, само че стражът на гостите се оправи. Малко след това Кристиан Добрев нанесе рисков удар, само че Ханкич още веднъж избави.

В 15-ата минута Ботев пропусна първия си преференциален късмет в дуела. Траоре проби отдясно в наказателното поле и подаде към Антоан Бароан. Френцузинът бе на 10-ина метра фронтално против вратата, само че шутира прекомерно неопределено.

Пет минути след почивката Галин Иванов навърза няколко играчи на гостите, навлезе в наказателното поле и насочи мощен шут с десния крайник, само че в навън.

В 61-ата минута Дилан Мертенс опита мощен удар от отдалеченост, само че и вратарят на Славия Светослав Вуцов се намеси ослепително.

Десет минути преди края Ботев пропусна втората си чиста опция за гол. Абдулайе Траоре бе изведен в наказателното поле на домакините, направи финт и шутира, но Светослав Вуцов спаси. Вдясно свободен чакаше Уме Емануел, само че съотборникът му избра да приключи самичък офанзивата.
Източник: standartnews.com