Близо 2000 атлети от 210 държави ще вземат участие на

...

2000 атлети ще участват на Световното в Доха

Близо 2000 спортисти от 210 страни ще вземат присъединяване на започващото на следващия ден в Доха 17-о международно състезание по лека атлетика. Сред тях са и 7 от водещите български състезатели. Олимпийската вицешампионка в скока на височина Мирела Демирева първа от нашите ще стартира присъединяване на стадион " Халифа ". Нейната подготовка започва в 18,40 ч (б.в.) на 27 септември. Мирела ще се бори за място измежду първите 12 които отиват на финала. Общо 30 са състезателките в квалификацията на Демирева, като националката ни е под №7 в първа група. Заложената норма за класиране на финала е 194 см или първите 12 в класирането. През този сезон Мирела има 197 см, като персонално достижение. Отново на 27-и ще започва и Георги Цонов. Той ще взе участие в квалификацията на троен скок от 19,25 ч. Цонов е под №14 в група В. Участващ 33-ма състезатели, а нормата за влизане във финала е 17,10 м или първите 12 в класирането.