Блестящ Ливърпул спечели девета поредна победа във Висшата лига на

...

Емоция! Ливърпул стисна Сити за гърлото/РЕЗУЛТАТИ/

Блестящ Ливърпул завоюва девета поредна победа във Висшата лига на Англия!Тази вечер алените удариха Арсенал с 2:0 в Лондон и понижиха единствено на точка разликата от първия в класирането Манчестър Сити.

Ясно е - лидерът е свидлив към този момент за гърлото и следва изключителна драма за купата на Острова девет кръга преди края.

Успехът пристигна след голове през второто полувреме на Диого Жота и Роберто Фирмино. Това е следващ мач, в който Ливърпул мачка Арсенал, а към този момент е прекомерно проблематично дали Манчестър Сити ще издържи на щурма и психологическия напън от страна на тима на Юрген Клоп.

В същото време довечера пък Ювентус бе потиснат съществено в Шампионската лига, падайки с 0:3 в Торино от Виляреал. С общ резултат 1:4 Старата госпожа изхвърча от шампионата.

Въпреки големите проблеми с неразбираемата благосъстоятелност, отборът на Челси довърши работата си против френския първенец Лил.

Сините от Лондон завоюваха и втория мач, в този момент като посетители с 2:1 и отиват на четвъртфиналите.
Източник: standartnews.com