Благоевградският женски футболен отбор Спортика победи с 4:1 Енко Пловдив

...

Спортика се класира на финал срещу НСА

Благоевградският женски футболен тим Спортика победи с 4:1 Енко Пловдив и се класира на край за купата на България. Това стана откакто преди дни тимът на Спортика си обезпечи сребърните медали от държавното състезание по футбол при дамите. Момичетата от Благоевград имаха съществено предимство през цялата среща. Преди почивката Здравка Парапунова изведе Спортика напред в резултата. След почивката Енко изравни, само че с две попадения на Антонина Шопска и едно на Вени Сърбинска успеха бе факт. Момичетата от Пловдив в безсилието си получи и два червени картона и приключи мача с 9 индивида. Спортика излиза във финалната среща против първенеца и хегемон НСА. Срещата е в сряда от 18.30 часа в националната ни футболна база в Бояна.