Благоевград ще засияе в мартенска украса, изработена от децата на

...
Благоевград ще засияе в мартенска украса, изработена от децата на
Коментари Харесай

Благоевград ще засияе в мартенска украса

Благоевград ще засияе в мартенска декорация, направена от децата на града. Инициативата е на кмета инж. Румен Томов. Тази година общината ще зарадва жителите и гостите на Благоевград с огромна мартеничка " Пижо и Пенда “, сложена на площад " Г.Измирлиев “ №1. До инсталацията ще бъдат инсталирани и кокичета, които вървят ръка за ръка с българския знак - мартеницата. Баба Марта е знак на новото начало, на отиващите си мразовити дни, приближаващата пролет и на обновената сила. Присъствието на обичайните за българския фолклор фигури е привет към благоевградчани за Първи март.   

Украсата пред община Благоевград е поверена на благоевградски компании, които създадоха и аранжираха фигурите на Пижо и Пенда и сложиха ръчно направените мартенички и табелки.

" Община Благоевград ползва поддръжка на дребния бизнес в Благоевград, защото компаниите са изправени пред разнообразни компликации, свързани с набирането на нужните запаси - човешки, финансови и материални. Вярвам,че Благоевград има потенциал да реализира разнообразни събития. Работим в посока локалните компании и благоевградчани да имат работа! ", сподели инж. Румен Томов.

С сила и възторг децата от всички 13 детски градини на територията на община Благоевград се включиха в изработването на празничната декорация. Изработените мартенички ще бъдат закачени на дърво пред общината, като под всяка една ще бъде сложена табела с името на детската градина, която я е изработила.

В червено–бялата самодейност " Украси своя град “ се включват и Дневен център за деца с увреждания „ Зорница “, Преходно жилище ЦНСТ за деца, ЦНСТ " Вяра ", ЦНСТ " Надежда ", ЦНСТ " св.Йоан Рилски ",които със усърдие, внимание и обич създадоха мартениците.

Всяка детска градина и обществено звено ще има свое украсено мартенско дърво, което ще основава въодушевление на благоевградчани.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР