Байер Леверкузен стана шампион на Германия за първи път в

...

Байер Леверкузен спечели първа титла на Германия

Байер Леверкузен стана първенец на Германия за първи път в историята си, откакто разруши Вердер Бремен с 5:0 вкъщи в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Пет кръга преди края на сезона отборът на Шаби Алонсо е неосъществим на върха в класирането.

" Аспирините " бяха наясно, че с победа пред своята аудитория през днешния ден ще пренапишат историята на клуба и не разочароваха своите почитатели. Голмайсторът Виктор Бонифейс откри резултата в 25-та минута от дузпа, а след почивката Гранит Джака повиши на 2:0, преди звездата на отбора Флориан Вирц да подпечата купата с хеттрик в заключителните 25 минути.

Така Леверкузен към този момент има 79 точки, 16 повече от втория Байерн Мюнхен при пет оставащи кръга. Алонсо направи Байер първенец на Германия за първи път, и то без загуба досега - отборът има 25 победи и 4 равенства в досегашните си 29 мача. Това поставя завършек на серията от 11 следващи трофеи на Байерн Мюнхен. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg