Барбора Крейчикова и Катержина Синиакова защитиха титлата си на двойки

...

Шампионките на двойки в Мелбърн защитиха титлата си

Барбора Крейчикова и Катержина Синиакова опазиха купата си на двойки при дамите на Откритото състезание по тенис в Мелбърн, Австралия.

Поставените под №1 в схемата победиха японките Шуко Аояма и Ена Шибахара с 6:4, 6:3.

Фаворитките за трофея започнаха срещата с пробив, който им бе задоволителен, с цел да поведат в геймовете. По еднакъв метод стартира и втората част, само че азиатките изравниха за 2:2 гейма. Японките даже поведоха с 3:2, само че Крейчикова и Синиакова завоюваха последните четири гейма в дуела, с цел да се поздравят с триумфа с първия си мачбол след 1 ас и 29 минути игра.

BACK-TO-BACK and defend their women`s doubles title! • • • •
— #AusOpen (@AustralianOpen)

Чехкините записаха 24-а поредна победа в шампионати от Големия шлем. Това е седмото им отличие от мейджър съревнования.