Балкан записа 13-та си победа в Националната баскетболна лига след

...

13-та победа за Балкан, загуба за Рилецо

Балкан записа 13-та си победа в Националната баскетболна лига след триумф като посетител на Черно море Тича във Варна със 101:79. Гостите взеха решение изхода от срещата в третата част, която завоюваха с 34:11 и в която съумяха да натрупат преднина от над 30 точки. Ботевградският отбор е с 4 загуби досега. Черно море Тича остава с един-единствен триумф и 17 загуби.

Двата тима изиграха извънредно забавна и оспорвана първа част. Още при започване на мача след към 2 минути и 20 секунди игра домакините съумяха да поведат с 8:3, само че позволиха равнене при 8:8. Последва още едно тъждество при 12:12, след което Черно море Тича поведе с 3 точки при 15:12. След промяна на лидера в резултата няколко пъти към 2 минути преди края на тази част резултатът още веднъж бе подравнен – 20:20. Последва отлична игра в отбрана и офанзива на домакините, които вкараха до края на първата четвърт 8 против 2 точки и я завоюваха с 28:22. Черно море Тича продължи с положителната игра и при започване на втората част и поведе с 9 точки при 35:26. След 39:31 за домакините последваха мощни минути за гостите, които вкараха осем безответни точки и изравниха резултата. Последва още едно тъждество, след което, поради неточности на домакините в стрелбата, играчите на Балкан започнаха да натрупат преднина и на почивката водеха с 51:43.

След почивката тимът на домакините продължаваше да има съществени проблеми със стрелбата. Гостите се възползваха оптимално от този факт и започнаха да усилват задатъка си, който по-късно повече от 4 минути игра доближи до 15 точки – 60:45. Домакините се пробваха да се върнат в мача, само че още веднъж стрелбата им попречи. Играчите на Балкан пък усъвършенстваха мерника си от зоната за три точки и преднината им набъбна над 20 точки. Преди последната част резултатът бе 85:54 за гостите. Черно море Тича стартира доста мощно последната част с 9:0 точки, само че силите на тима не стигнаха за поврат и гостите завоюваха срещата.

Спартак (Плевен) победи гостуващия Рилски състезател (Самоков) със 101:93 (22:18, 32:26, 25:19, 22:30) в отсрочен мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така плевенчани нанесоха второ проваляне за сезона на възпитаниците на Людмил Хаджисотиров, които обаче остават на върха в класирането с 34 точки. На второ място е Балкан с 30 точки и мач по-малко, а Спартак Плевен е на четвърта позиция с 27 точки и също има един дуел по-малко.

Двата тима завоюваха по общо 31 битки, само че плевенчани имаха по-голяма успеваемост от тройката - 13 сполучливи коша от 25 опита.

Божидар Аврамов се отличи с 28 точки и 6 асистенции за триумфа, 17 точки добави Максим Корниенко, а с 13  завърши Коча Йовович. За отбора от Самоков Брендън Браун осъществя 22 точки, Мирослав Васов вкара 19, Николай Георгиев - 14, а по 12 точки записаха Барет Бенсън (13 борби) и Деян Карамфилов (8 асистенции).
Източник: bnr.bg