Балкан се наложи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) над

...

Балкан наказа Академик Пд и обърка сметките на Черноморец

Балкан се наложи с 81:70 (16:19, 18:14, 31:22, 16:15) над Академик Пловдив като посетител в мач от 17-ия кръг на НБЛ. Победата на отбора от Ботевград обърка сметките на Черноморец, който остана отвън четворката преди третото завъртане в шампионата.

Така Балкан остава на трета позиция във краткотрайното класиране, а Академик Пловдив заема шесто място в таблицата.

Срещата в Пловдив стартира извънредно динамично, като остана оспорвана и до полувремето, на което гостите се отдръпнаха единствено с точка задатък (34:33). След почивката нещата продължиха да наподобяват по-добре за баскетболистите на Балкан, които в последна сметка се добраха до триумфа.

Божидар Аврамов изигра мощен мач за успеха на своя отбор, като приключи с 20 точки, 14 вкара Димитър Димитров, а по 11 прибавиха Сияни Чеймбърс и Давонтей Джордан.

За Академик Васил Бачев наниза 17 точки, а Йере Вучица вкара 13.