Унгария победи с 1:0 Шотландия в последния си мач от

...

ЕВРО 2024: Унгария победи Шотландия с гол в последните минути, ужасяващ инцидент беляза мача

Унгария победи с 1:0 Шотландия в последния си мач от група А на UEFA EURO 2024. Така " маджарите " резервираха шансове за класиране на осминафиналите, събирайки три точки. Унгария ще се надява да попадне измежду най-хубавите трети тимове и да продължи присъединяване си на форума в Германия. Иначе " гайдарите " останаха четвърти и напущат шампионата.

„ Гайдарите “ поеха контрола при започване на срещата, задържайки топката повече. Шотландците обаче по този начин и не сътвориха нещо по-опасно пред вратата на Петер Гулачи.

Всъщност унгарците имаха повече положения, като те потеглиха по-смело напред във втората част на полувремето. В 40-ата минута пристигна и може би най-хубавата опция за „ маджарите “. Доминик Собослай копна топката при осъществяване на директен свободен удар и откри Вили Орбан, който стреля с глава. Ударът му обач прелетя над напречната греда.

Аржентинският основен арбитър Фекундо Тейо имаше много работа през първата част, като на моменти играта загрубяваше и той даде три жълти картона на футболисти на Унгария.

Второто полувреме стартира с добра възжможност пред Роланд Шалай в 49-ата минута. Неговият удар обаче бе уловен без проблеми от стража на Шотландия Ангъс Гън.

Четири минути по-късно Анди Робъртсън съумя да се пребори със съотборника си в Ливърпул Доминик Собослай и да му открадне топката. След това той продължи към Че Адамс, който в последна сметка стреля от отдалеченост. Това бе първият удар на шотландския отбор, само че в графата неточни, защото топката прелетя над противниковата врата.

Второто полувреме, а и цялата среща бяха белязани от тежък случай с унгарския нападател Барнабаш Варга. Той пострада при центриране на Собослай, при което се сблъска с Ангъс Гън. Варга се стовари на земята във очевидно доста тежко положение. Играчите към него незабавно повикаха медицинския екип, който се забави. В последна сметка националът на Унгария бе изнесен с носилка от терена.

В 79-ата минута имаше противоречива обстановка, като " гайдарите " желаеха дузпа, откакто Стюарт Армстронг, който се озова на чудесна стрелкова позиция, беше съборен в наказателното поле на Унгария. Реферът остави играта да продължи, а нямаше и интервенция на ВАР, съобщи gong.bg.

Последните минути на мача бяха доста мощни за унгарците. Като в добавеното време Доминик Собослай пропиля отлична опция, а малко по-късно Кевин Чобот получи в наказателното и от дребен ъгъл съумя да преодолее стража на Шотландия, само че десния непряк дирек го лиши от попадение.

В 110-ата минута Роланд Шалай бе изведен отдясно при контраофанзива на Унгария. Той съумя да върне към Кевин Чобот в наказателното, а той прати топката в мрежата на " гайдарите ".

Стартовите сформира на двата тима:

Шотландия: 1. Ангъс Гън, 26. Скот МакКена, 2. Антъни Ралстън, 5. Грант Ханли, 3. Андрю Робъртсън, 13. Джак Хендри, 14. Били Гилмор, 7. Джон МакГин, 8. Калъм Макгрегър, 4. Скот Мактоминей, 10. Че Адамс

Селекционер: Стив Кларк

Унгария: 1. Петер Гулачи, 14. Бендегуз Бола, 21. Ендре Ботка, 24. Мартон Дардай, 11. Милош Керкез, 17. Калъм Стайлс, 20. Роланд Шалай, 13. Андраш Шефер, 10. Доминик Собослай, 8. Вили Орбан, 19. Барнабаш Варга

Селекционер: Марко Роси
Източник: novinite.bg