Българският шампион Лудогорец измъкна победата над Славия с на стадион

...

С мисъл за Левски: Десподов измъкна Лудогорец срещу Славия

Българският първенец Лудогорец измъкна успеха над Славия с на стадион " Александър Шаламанов " в отсрочен мач от петия кръг на efbet Лига.  Матиас Тисера откри в десетата, само че Галин Иванов изравни в 49-ата минута. Победното попадение реализира  Кирил Десподов в 83-ата минута. По този метод " орлите " резервираха шансове да зимуват на първата позиция, в случай че победят Левски в различен отсрочен мач от шампионата на 01.12.

/ /

Първият прецизен удар в мача пристигна в четвъртата минута, когато капитанът Антон Недялков центрира отляво на далечната греда, където Бърнард Текпетей стреля с глава от границата на вратарското поле, само че едва и в ръцете на вратаря Светослав Вуцов.

Лудогорец обаче откри резултата в десетата минута. Людовик Соарес сбърка при пас в своята половина, състезател на „ орлите “ пресече и топката се озова в Текпетей, който напредна на скорост отдясно, влезе в наказателното поле и откри Тисера на границата на дребната пеналтерия, а аржентинецът засече тъкмо с десния крайник във вратата на Вуцов – 0:1.

Три минути по-късно Игор Пластун засече с глава центриране от ъглов удар, само че неопределено в навън.

Първият удар за Славия пристигна в 15-ата минута, когато Иван Минчев шутира без подготовка пред наказателното поле само че топката премина на безвредно разстояние от дясната греда на Серджио Падт.

Динамичното начало продължи и в 18-ата минута Тисера комбинира с Текпетей отдясно пред наказателното поле, а ганаецът опита да му върне топката, която рикошира в състезател на „ белите “ и се върна в крилото. След това той шутира мощно от дребен ъгъл вдясно в наказателното поле, само че Вуцов мазета в корнер.

Славия беше покрай изрявняването в 23-ата минута, когато Недялков изпусна при центриране отляво на Галин Иванов Кристиан Добрев на далечната греда, който насочи нещо приблизително сред удар и подаване, само че топката мина паралелно на голлинията и не бе засечена от никого в бяло.

Четири минути преди края на първата част Лудогорец имаше прекрасен късмет за втори гол. Тони Тасев загуби топката в половината нагостите и първенците организраха бърза контраофанзива, при Рик Джонатан напредна отдясно, залъга съперников състезател пред наказателното поле и стреля, само че около дясната греда на Вуцов.

В 44-ата минута още веднъж " орлите " бяха пред вратата на домакините. Тогава топката бе отнета в средата на терена и тя доближи до Каули Оливейра, който влезе в наказателното поле и шутира, само че Вуцов мазета в ъглов удар.

☝️ HALFTIME: Ludogorets leads on Slavia with 1:0
— PFC Ludogorets 1945 (@Ludogorets1945)
Славия обаче започва мощно второто полувреме и изравни в 49-ата минута с първия си прецизен удар. Емил Стоев получи подаване пред дъгата на наказателното поле, задържа добре с тил под натиска на съперник и по-късно комбинира с Галин Иванов, който бе изтърван от Недялков вдясно в пеналтерията. Бившият национал финтира капитана на Лудогорец и прати топката под тялото на Падт – 1:1.

Лудогорец беше доста близо още веднъж да поведе в 54-ата минута, когато Рик Джонатан получи навръх дъгата пред наказателното поле и насочи мощен удар по тревата, който обаче се отби от левия непряк дирек на Вуцов.

Три минути по-късно състезател на Славия опита изстрел от отдалеченост, само че се получи рикошет във футболист на Лудогорец, а топката се озова на пътя на Венцислав Керчев, който стреля мощно с левия крайник пред дъгата, само че Падт внимаваше и улови.

Лудогорец въпреки всичко съумя да стигне до второ попадение в 83-ата минута. Тогава Рик Джонатан добре задържа отляво на наказателното поле и центрира към далечната греда, където Десподов съумя да засече топката във вратата пред погледа на Вуцов с който се сблъскаха. Попадението беше тествано със системата ВАР и в последна сметка беше зачетено – 1:2.

Във втората минута от добавеното време на мача " орлите " можеха да подпечатат успеха си. Игор Тиаго получи на центъра и изведе зад Керчев голмайстора Десподов, който напредна на скорост, влезе в наказателното поле, само че останал самичък против Вуцов стреля прав в него.