Българският национален отбор по волейбол до 19 години загуби дебютния

...

Волейболистите до 19 години загубиха с 2-3 гейма от Италия на Световното в Тунис

Българският народен тим по волейбол до 19 години загуби дебютния си мач на Световното състезание във възрастовата група, коет се организира в Тунис.

Младите българи отстъпиха пред един от любимците за купата Италия с 2-3 (14-25, 25-21, 17-25, 25-22, 7-15) в мач, траял 2 часа и 1 минута.

Най-много точки осъществиха Самуил Вълчинов и Денис Карягин по 15. Нашите момчета изгубиха мач главно поради мощния блок на съперника, постигнал 17 точки на този детайл. Докато възпитаниците на Пламен Христов остана с 8 точки от блок. Италианците направиха 10 аса против единствено 4 за българите.

За " адзурите " Алесандро Микелето се отличи с 19 точки. Италианците са първенци от " Европейския фестивал " в Баку (Азербайджан).
 БНТ3 ще предава срещите от дамския Евроволей 2019

Първият мач на девойките на Иван Петков е в петък от 14:25 часа

В другия мач от група " B " Чехия се оправи елементарно с новобранеца Колумбия с 3-0 (25-13, 25-16, 25-17). Рано тази заран италианците разгромиха чехите с 3-0 (25-14, 25-12, 25-13).

От 15:00 часа България ще играе с Иран съдбоносен мач за по-добра позиция в групата. " Персите " станаха към този момент международни първенци в по-голямата възрастова група до 21 години и сигурно имат доста мощен състав.

В шампионата вземат участие 20 тима, разпределени в 4 групи. Първите 4 отбора от всеки поток не престават напред, само че мястото в групата е значимо с оглед избягването на тежък противник в първия елиминационен мач.