Българският нападател Венци Христов се появи в игра за своя

...

Венци Христов игра при поражение на своя СКА

Българският нападател Венци Христов се появи в игра за своя СКА Хабаровск при провалянето му в съветската столица. Тимът от Далечния Изток гостува на Динамо Москва, само че трябваше да се помири с проваляне с 0:2.

Българинът стартира мача на пейката и се появи в игра в 61-та минута. Тогава резултатът към момента беше единствено 0:1 и очакванията бяха той да помогне за поврат, само че желанията на треньора не сполучиха.

Алексей Козлов откри за домакините в 18-та минута след асистенция на Александър Ташаев. При този резултат пристигна и почивката, а в последна сметка при него на терена влезе и Христов на мястото на Георги Габулов, само че не се запомни с нищо до края на мача.

В 79-та минута Ташаев оформи крайното 2:0 и умъртви всевъзможни очаквания на гостите от Хабаровск даже за точка. Така след този процес Динамо събра 13 точки и драпа към избавителния бряг. СКА пък остава предпоследен с 11 точки, само че може да се срине до дъното, в случай че последният Анжи вземе мача си с Урал.