Алехандро Табило постигна най-престижната победа в кариерата си. Той отстрани

...

Алехандро Табило изхвърли Джокович в Рим

Алехандро Табило реализира най-престижната победа в кариерата си. Той в профил международния номер 1 в третия кръг на шампионата в Рим. Чилиецът завоюва след 6-2, 6-3.

Шесткратният първенец Джокович не приличаше на себе си против направилия брилянтен мач Табило и закономерно се сбогува с шампионата.

Южноамериканецът, номер 32 в света, потегли доста мощно. Той поведе с 4-0 гейма за минути игра. Сърбинът по този начин и не откри вид за отговор и загуби първия сет за 31 минути.

Ситуацията на корта не се промени изключително и във втория сет. В него Алехандро Табило още веднъж поведе с пробив в самото начало, а съумя да осъществя и още един подобен в края. Така той победи след единствено 68 минути игра.

Той стана и. Тогава Фернандо Гонсалес надделя Роджър Федерер в груповата фаза на финалите на АТП.

В четвъртия кръг Табило ще се изправи против Карен Хачанов. Руснакът в профил Франсиско Черундоло след 6-2, 6-4.

Към идната фаза не престават още бразилецът Тиаго Монтейро и португалецът Нуно Боржеш.
Източник: flashnews.bg