Байерн Мюнхен спечели с 2:0 срещата с Волфсбург от 33-тия

...

Байерн изпрати Томас Тухел с победа в последното си домакинство за сезона

Байерн Мюнхен завоюва с 2:0 срещата с Волфсбург от 33-тия кръг в немската Бундеслига. Това бе финален домашен дуел за баварците за сезона, като той ще се запомни най-много с отличния дебют на полузащитника Ловро Звонарек.

19-годишният хърватин се нуждаше от единствено 3 минути и 14 секунди, с цел да ознаменува дебюта си с гол, с който да изведе Байерн напред в резултата. В 13-ата минута Леон Горецка повиши на 2:0, а в 18-ата попадение на домакините бе анулирано поради засада.

Изненадващо до края на мача Байерн не съумя да усили актива си, като през второто полувреме отборът насочи единствено един прецизен удар.

В класирането Байерн още веднъж е втори със 72 точки, с две повече от третия Щутгарт. Волфсбург е на 12-о място с 37 точки.