Българският нападател Георги Христов и неговият Тампа Бей Роудис победиха

...

Жоро Христов и Роудис надиграха Ню Йорк Ред Бул

Българският нападател Георги Христов и неговият Тампа Бей Роудис победиха с 3:2 дублиращия състав на Ню Йорк Ред Булс в дуел от Източната конференция на USL и с помощта на следващия си триумф в шампионата се добраха до плейофите.

Юношата на Марица (Пловдив) записа цялостни 90 минути на сметката си и асистенция, след която “жълто-зелените” стигнаха до цялостен поврат в 25-ата минута, откакто в 16-ата изоставаха с един гол в резултата. Иначе точни за отбора на Стюърт Кемпбъл бяха Джо Коул и Марсел Шефър на два пъти, чийто втори гол бе извънредно хубав.

В класирането тимът на Роудис, който ще взе участие в идните плейофи, зае второто място с актив от 49 точки. Първи, със седем повече, е съставът на Луисвил Сити. Джорджи пък има на сметката си 28 мача и 11 гола през сегашния сезон.