Българският футболист Едисон Йорданов отбеляза второто си попадение през сезона

...

Едисон Йорданов с гол, Виртон спечели драматично

Българският футболист Едисон Йорданов означи второто си попадение през сезона за Виртон и оказа помощ на отбора си да завоюва с 3:2 вкъщи против Рьоселаре в 12-ия кръг на белгийската втора дивизия.

Йорданов игра още веднъж доста интензивно по десния фланг и изравни резултата за 1:1 в 22-ата минута след подаване на Рафаел Лекомте от ъглов удар. Домакините от Виртон на два пъти трябваше да догонват в резултата, откакто Родриго Басани (12) и Йенс Несенс (38) се разписаха за Рьоселаре. Клеман Кютюрие и в края на първото полувреме изравни за 2:2, а Стелвио се разписа за 3:2 в средата на второто полувреме.

Роденият в Германия някогашен юношески сътвори три положителни благоприятни условия за своите, а в 64-ата минута получи и жълт картон. С тази победа Виртон е на 2-о място в класирането на белгийската втора дивизия с 24 точки, на една след водача Льовен. 3-ото място си поделят Вестерло и Юнион Сен Жилоаз с по 22.