Български учени планират старта на производство на препарати срещу COVID-19

...
Български учени планират старта на производство на препарати срещу COVID-19
Коментари Харесай

Идва БГ сензация срещу коронавируса

Български учени възнамеряват старта на произвеждане на препарати против COVID-19 на основата на антитела, добити от коластра на животни, които да се ползват локално върху лигавицата на устната и носната празнина.

Това заяви за Българска телеграфна агенция доцент доктор Волф Люпке - създал технологията за извличане на лекарствени форми на база на антитела, по която ще се работи.

" За битката с това заболяване са нужни освен профилактични ограничения, а и ефикасни лечебни средства ", съобщи ученият.

Според него сега нещата в медицината са на равнище симптоматично и медикаментозно лекуване, ориентирани обаче не против самия вирус, а против следствията от него.

" Това не е методът, тъй като вирусните болести се лекуват целеустремено или с антивирусни препарати, или с антитела, а имунизациите се ползват профилактично и в тази ситуация са най-ефикасни, в случай че имитират естествената зараза ", уточни Люпке.

Разработването на ваксини е добра, само че незадоволителна стъпка за битка с COVID-19, добави ученият. Неговата позиция е, че имунизацията може да се ползва единствено за профилактика при здрави хора, а при заболели и при застрашения медицински личен състав е най-удачно да се ползват антитела.

Предвижда се в създадената технология от Люпке антителата да бъдат добити от коластрата на кози, които ще бъдат имунизирани против COVID-19.

Произведените в организма на животните антитела, ще преминат от кръвта в млякото във вимето, като най-силна е концентрацията им в коластрата.

Самото произвеждане на антителата и тяхното използване лишава към три седмици.

 

 

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР