Българската биатлонистка Милена Тодорова финишира 11-та в преследването на 10

...

Милена Тодорова остана 11-та в преследването на европейското по биатлон

Българската биатлонистка Милена Тодорова финишира 11-та в преследването на 10 км при дамите на Европейското състезание по биатлон в Ленцерхайде, Швейцария.

Както и във вчерашния спринт стрелбата се оказа спънка пред Милена да реализира по-добър резултат, защото тя позволи общо четири неточности на огневия рубеж и в последна сметка отстъпи две места по отношение на класирането си в спринта.

На финала Тодорова дойде на закъснение от 1:20 минути от победителката Селина Гротиан от Германия, която повали 19 от 20-те цели.

По този метод Гротиан изпревари със 17.6 секунди представителката на Швеция Тилда Йохансон, която остана със среброто. Бронза пък завоюва французойката Жилон Гигона.

Малко по-късно през днешния ден следва и мъжкото гонене от Ленцерхайде, което ще може да наблюдавате онлайн в ефира на Българска национална телевизия 3 от 14.25 часа. В конкуренцията ще има и двама българи в лицето на Владимир Илиев, който ще потегли 10-ти и Благой Тодев, който пък ще тръгне 49-ти.