Атланта Юнайтед взе сериозна преднина на финала на Източната конференция

...

Атланта Юнайтед отнесе НЙ Ред Булс във финала на Изток в МЛС, нулево равенство в Западната конференция

Атланта Юнайтед взе сериозна преднина на финала на Източната конференция в американската Мейджър-лига, откакто разруши с 3:0 Ню Йорк Ред Булс в първи мач на Изток. Йосеф Мартинес, Франко Ескобар и Ектор Вилялба се разписаха за тима от Джорджия против носителите на Съпортърс-шийлд за победител в постоянния сезон.

"It may just seal the deal for the five stripes! "

Atlanta United takes a HUGE advantage into the second leg after a 3-0 win over the Red Bulls. pic.twitter.com/N3gZDqDKoG
— ESPN FC (@ESPNFC) November 26, 2018
В другия край на Запад Портланд Тимбърс приключи 0:0 на собствен терен със Спортинг (Канзас Сити), а и двата реванша ще се играят на 29-и ноември. Победителите от двата мача ще спорят за купата на 8-и декември. Пред 70 016 фенове на Мерцедес Бенц Арена домакините от Атланта завоюваха за първи път против този противник след едно тъждество и три провали в предходните четири срещи, включително и загуба в последния ден от постоянния сезон, която подсигурява Съпортърс-шийлд на Ред Булс.

Atlanta United's tifo before their semifinal match against Red Bulls. pic.twitter.com/TTPvNet16q
— US Soccer Supporters (@USSoccerSuppor1) November 26, 2018
Макар домакините да преобладаваха през по-голямата част от мача, футболистите от Ню Йорк също имаха благоприятни условия. Веднъж вратарят Брад Гуцан направи майсторско избавяне, а и едно тяхно попадение беше анулирано след видеоразглеждане. Йосеф Мартинес откри резултата в 32-ата минута, Ескобар удвои в 71-ата и подаде в 95-ата на Вилялба за 3:0. Във финала на Запад вратарят на гостите от Канзас Сити- Тим Мелия, направи шест страхотни спасявания, а отборът му оцеля под натиска домакините.