Арсенал пропусна възможност да спечели първото място в група А

...

ОБЗОР: ПСВ спря серията на Арсенал

Арсенал пропусна опция да завоюва първото място в група " А " на футболния шампионат Лига Европа, откакто отстъпи с 0:2 против ПСВ Айндховен в Нидерландия и остана на две точки пред противника си в класирането единствено кръг преди края на първата фаза.

Съдиите анулираха голове на Коди Гакпо и Хави Симонс през първото полувреме, само че ПСВ поведе посредством Верман, който заби топката в горния десен ъгъл в 56-ата минута. Люк де Йонг пък изнесе превъзходен мач, откакто се появи в игра през втората част. Той първо асистира на Верман, след което изпревари Арън Рамсдейл при центриране от ъглов удар и оформи крайното 2:0.

С тази победа ПСВ Айндховен се класира за директните елиминации, защото Будьо/Глимт загуби с 1:2 против Цюрих и разреши на швейцарците да запишат първи точки в шампионата.

От своя страна пък Арсенал позволи първа загуба от 10 мача насам и едвам втора през 16-те си срещи във всички шампионати през сезона.

Унион Сен Жилоа пък завоюва първото място в група " D ", откакто победи с 2:0 Малмьо с попадения на Теди Теума и Жан Амани през първото полувреме в Швеция. Унион Берлин пък надделя Брага с 1:0 и изпревари с две точки португалците на второто място.

Фенербахче и Рен останаха равни на върха в група " В ", откакто приключиха 3:3 в Турция. Гостите от Франция вкараха всичките си голове през първото полувреме посредством две попадения на Амин Гуири и едно на Мартен Терие, само че домакините съумяха да стигнат до точка. Енер Валенсия понижи в края на първата част, а Миха Зайц и Емре Мор бяха точни в последните 10 минути за крайното 3:3.

Лацио излезе еднолично отпред в група " F " с победа с 2:1 против Мидтиланд вкъщи. Датчаните поведоха посредством Густав Исаксен в осмата минута, само че попадения на Сергей Милинкович-Савич в 36-та и на Педро в 58-та донесоха триумфа на " орлите ". Те водят с по три точки на всички останали в потока.