Аржентинската звезда Лионел Меси отбеляза два гола близнаци“ в 17-ата

...

Аржентинската звезда Лионел Меси отбеляза два гола „близнаци“ в 17-ата и 65-ата минути

Аржентинската звезда Лионел Меси означи два гола „ близнаци “ в 17-ата и 65-ата минути за успеха на „ Барселона “ като посетител на „ Еспаньол “ с 4:0 в мач от 15-ия кръг на испанското състезание по футбол. И двете попадения бяха от директни свободни удари, а разликата бе единствено ъгъла, в който топката влезе във вратата на противника. За „ Барса “ вкараха още Усман Дембеле (26) и Луис Суарес (45), а гол на домакините бе анулиран след намесата на системата за видеонаблюдение ВАР. С успеха „ Барселона “ оглави еднолично класирането с 31 точки, като се откъсна пред „ Севиля “ и „ Атлетико “ (Мадрид), които имат по 28 т. „ Еспаньол “ допесна четвърта поредна загуба, а Меси към този момент има 11 гола за сезона. Така той стана първият футболист в историята на испанския хайлайф, който вкарва повече от 10 гола в 13 следващи години.