Английският гранд Ливърпул направи решителна крачка към четвъртфиналите в Шампионската

...

Безмилостен Ливърпул отчая Интер в Милано

Английският гранд Ливърпул направи решителна крачка към четвъртфиналите в Шампионската лига. В едно от дербитата на 1/8 финалите алените надиграха италианския първенец Интер с 2:0 на " Сан Сиро " в Милано.

Ливърпул беше любимец преди конфликта и в последна сметка това се оправда и на терена. Головете за гостите вкараха Роберто Фирмино в 75-та и Мохамед Салах в 83-та минута..

Домакините бяха равностойни на Ливърпул в големи елементи от дуела, само че опитът на гостите се оказа решителен. Преди реванша на " Анфийлд " отборът на Юрген Клоп е с доста огромни шансове да продължи напред.

В другата среща довечера можеше да се стигне до сериозна изненада. Аутсайдерът Залцбург водеше до самия завършек на Байерн, само че въпреки всичко в добавеното време Кингсли Коман изравни за 1:1. Така инртига в реванша сигурно има, макар, че немците са тотален фаворит.
Източник: standartnews.com