Александър Везенков беше най-резултатен при победата на гръцкия Олимпиакос с

...

Везенков най-резултатен при трета поредна победа на "Олимпиакос" в Евролигата

Александър Везенков беше най-резултатен при успеха на гръцкия " Олимпиакос " с 67:58 над италианския " Олимпия " Милано в мач от 27-ия кръг на Евролигата.

Тежкото ни крило вкара 16 точки, като прибави на сметката си и 5 битки, 1 асистенция, 3 откраднати топки, което му донесе коефициент на потребно дейности от 20 - най-високият измежду играчите на " Олимпиакос ". Везенков прекара на паркета 35 минути.

Тимът от Пирея стигна доста мъчно до успеха, като това се дължеше най-много на мощната игра в последната четвърт, когато Везенков вкара 8 от 16-те си точки.

Шакил Маккисик добави още 14 точки за спечелилите, а с 12 завърши Мустафа Фал.

За гостите от Милано само Девон Хол реализира двуцифрен брой точки с 15, а Николо Мели се отличи с 9 точки и 11 битки.

Победата е трета поредна за " Олимпиакос " в Евролигата и с нея отборът се утвърди на четвъртото място в класирането с 15 победи и 9 загуби, тъкмо зад тима от Милано, който е трети със 17 триумфа и 8 провали.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!