Акциите на AFC Ajax NV се сринаха, след като холандският

...

Акциите на Аякс се сринаха след загубата

Акциите на AFC Ajax NV се сринаха, откакто холандският футболен тим пропусна да се класира на първия си край от Шампионската лига от 1996 година насам след агонизиращо проваляне с последния удар на английския Тотнъм (Tottenham Hotspur).
Бразилецът Лукас Моура приключи сензационния си хеттрик в деветдесет и шестата минута на мача в Амстердам, с цел да изтрие два гола пасив на Аякс за първото полувреме и да изпрати тима от британската Висша лига до финала, като вкара повече голове на непознат терен, а като тимовете приключиха с общ еднакъв резултат 3-3.
Акциите на AFC Ajax NV се сринаха с 21% при започване на търговията в Амстердам, като изтриха ралито от към същия %, което последва успеха на тима с 1: 0 в Лондон през предходната седмица. Поражението коства на клуба минимум още 15 милиона евро (16,8 милиона долара) от наградния фонд, равняващи се на към 16% от поправените доходи за 2018 година.
Източник: standartnews.com