АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Адемола Лукман отбеляза отново, за

...

Лукман изстреля Нигерия в полуфиналите на Купата на Африка с победа над Ангола

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (АП) — Адемола Лукман означи още веднъж, с цел да изстреля Нигерия на полуфиналите на Купата на Африка с победа с 1-0 над Ангола на Петък.

Виктор Освенхен не съумя да означи, откакто гол бе изключен заради засада, само че сподели още едно неуморно показване, с цел да помогне на Супер орлите да излязат спечелили от първия четвъртфинал на шампионата. Те не позволиха за четвърти следващ мач.

Нигерия имаше потребност от вратаря Стенли Нвабали — завърнал се, откакто бе раздължен при успеха над Камерун — с цел да лиши нападателя на Ангола Мабулулу ранна преднина.

Но Нигерия продължи да господства в мача във връзка с владеене на топката и шансове, а Лукман най-сетне вкара в 41-та минута, откакто Моузес Саймън пропусна предизвикателство и се състезаваше чисто, с цел да му сложи. Това беше третият гол на Лукман на шампионата, откакто означи и двата против Камерун.

Капитанът на Нигерия Уилям Троост-Еконг прикани съотборниците си да се концентрират, след ка...