60-те процента от обществото, които още по време на протестите

...
60-те процента от обществото, които още по време на протестите
Коментари Харесай

Андрей Райчев: 60%, които протестираха срещу ГЕРБ, намериха политическа форма |

60-те % от обществото, които още по време на митингите се дефинираха против ГЕРБ, през декември 2021 година към този момент откриха политическа форма (редовното държавно управление - бел. ред.), с която съумяха да съборят ГЕРБ.

Това съобщи социологът Андрей Райчев пред БНР.

По думите му има един развой, който не е изминал - пандемията, само че завърши една гражданска война, която стартира през 2020 година. " Направиха се три опита за обединяване, които започнаха през 2019 година с Мая Манолова, когато не можаха да се обединят леви и десни, по-късно първите избори през април, които нищо не излъчиха ", сподели той.

Според Райчев на вторите избори хората са излъчили центрист - Слави Трифонов, който " е един различен Бойко Борисов и който не се оправи с задачата ". Накрая са се обединили леви и десни. В този смисъл 2021-ва е година на политически свършек, а не на някакво начало. Разбира се, всеки свършек е ново начало, изясни той.

" ГЕРБ са в изолираност, от която могат да излязат, в случай че спрат да се заяждат, да са драки и си смъкват показалеца. При поява на вътрешни търкания в ръководещата коалиция, а те все в миналото ще се явят, все някой ще посегне към съюз с ГЕРБ, с цел да си реши някакви въпроси. Това е по-далечно бъдеще, не през 2022 година. Аз не бих отписвал ГЕРБ ", сподели още социологът.

Според Андрей Райчев Световната здравна организация би трябвало да се закрие и преоснове:

" Тя даде три съвета - локдаун, маски и имунизиране - и трите банкрутираха. Какво вършиме, когато един доктор три пъти ви сложи неверна диагноза? Търсите различен доктор. Тези ограничения нанесоха щета, тъй като човечеството живее в боязън и смут. Трябва да се прекратим тази изключителна конюнктура, тъй като тя не е изключителна - това е ситуацията, ще прекарваме този грип. Трябва да го приемем и да предупредим хората от третата възраст да се пазят и имунизират, само че не да ги задължаваме. Трябва да предефинираме отношението си към тази болест и да разберем, че тя се е случила ".

Според него COVID-19 и цените на тока ще са главните тествания пред ръководещите в България.

" Ако позволен поляризация още веднъж (по тематиката Covid), те се пробват да бягат от тематиката с " нито-нито ", а нея я има и това е доста тежко за тях. Второ- - токът, силата - това не е единствено за България, това е международен развой. Плюсът им е, че хазната е напълнена за тази година със 7 милиарда лв. повече, в сравнение с предходната. От тези 7 милиарда - 3 милиарда са тези, които Бойко Борисов постоянно криеше за края на годината. Другите 4 милиарда са действително събрани налози и то не от популацията, а от корпорациите. Няколко милиарда в ръцете е доста мощно оръжие за един ръководещ ", добави той.

По думите на Райчев енергийната рецесия може да докара до добър резултат - преоборудване на цялата стопанска система към доста по-ниско енергопотребление.

Според социолога хората са прави, когато споделят, че социологическите организации са сбъркали на изборите: " Ако деликатно се вгледат в резултата, ще видят, че не е тъкмо по този начин. Не е познато къде ще гласоподават протестърите, само че добре е познато какъв брой са те. Ако се вземе сборът на четирите партии - " Изправи се. БГ! Ние идваме ", Българска социалистическа партия, ИТН и Продължаваме промяната, то е познато, само че не и това кой какъв брой ще получи ".

Когато през юли даваха 17% на Слави Трифонов, а той получи 25 на 100, разликата от 17 нагоре не са гласове за Слави, а срещу Бойко Борисов, добави той.

На въпрос по какъв начин ще усетят хората, че животът им се е подобрил, социологът отговори: " Абе, подобрил! Въпросът е да не се утежни "
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР