500 000 лв. ще отпусне на Стара Загора кабинетът на

...
500 000 лв. ще отпусне на Стара Загора кабинетът на
Коментари Харесай

500 000 лв. на Стара Загора, за да откупи частни улици

500 000 лева ще отпусне на Стара Загора кабинетът на идващото съвещание в сряда. С тях общината ще придобие частните улици край Азотно-торовия цех в града. Това заяви пред публицисти министър председателят Бойко Борисов.

" Ако е живот и здраве в сряда ще им дадем парите за новия притежател на земята, с цел да отпушим улиците и заводът да работи. Общинският съвет да го гласоподава, уповавам се регионалният шеф да не апелира, и, уповавам се, другия петък общината да е притежател на улиците ", сподели Борисов.

 

" Не може в центъра на България, на 1500 дка, да не могат да дойдат вложители, тъй като земята е частна. На хората тук съм пристигнал да кажа, че всичко това ще го свършим. Исках да дойда да го видя, тъй като кметът ми обясняваше и аз не можех да допускам. Така че ще купим тези 80 дка и ще ги дадем “, съобщи Борисов.

Кметът Живко Тодоров разясни, че притежателят на въпросните улици е банкрутирал и посредством съдия-изпълнител различен е съумял да ги придобие. Общината е почнала договаряния с новия притежател за пазаруването на земята.

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР