Пловдивчани превозват бежанци от Украйна
50 украински дами и деца са съумели да доведат до момента в България група последователи на пловдивския футболен клуб „ Локомотив “ със своите коли. Това сподели за Радио Пловдив Радко Врагов, който е част от групата.
Бежанците биват отвеждани в София, откъдето става разпределянето им из страната.
Организацията на превоза става благодарение на Центъра на бесарабските българи, изясни Радко Врагов и добави, че всичко е минало добре и доста бързо са открили връзка и са тръгнали към България. Определени са местата, където ще бъдат настанени бежанците.
По думите му хората са доста разтревожени, тъй като един път бягат от войната и второ се разделят с близки, които остават в Украйна. В момента страната напущат единствено дами и деца.
" Стресът, който изживяват тези хора е огромен. Те са в неприятно психическо положение. Бягат от срелби, бомбардировки, след това ги разделят, влизат в непозната страна, качват се при непознати хора, което е спомагателен стрес. Незнаят къде отиват. Това е ужасно ", описа Врагов.
Припомняме, че самодейността е на последователи на черно-белите от групата . Врагов сподели, че при нужда имат подготвеност да създадат още курсове.
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Бежанците биват отвеждани в София, откъдето става разпределянето им из страната.
Организацията на превоза става благодарение на Центъра на бесарабските българи, изясни Радко Врагов и добави, че всичко е минало добре и доста бързо са открили връзка и са тръгнали към България. Определени са местата, където ще бъдат настанени бежанците.
По думите му хората са доста разтревожени, тъй като един път бягат от войната и второ се разделят с близки, които остават в Украйна. В момента страната напущат единствено дами и деца.
" Стресът, който изживяват тези хора е огромен. Те са в неприятно психическо положение. Бягат от срелби, бомбардировки, след това ги разделят, влизат в непозната страна, качват се при непознати хора, което е спомагателен стрес. Незнаят къде отиват. Това е ужасно ", описа Врагов.
Припомняме, че самодейността е на последователи на черно-белите от групата . Врагов сподели, че при нужда имат подготвеност да създадат още курсове.
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Източник: bnr.bg
КОМЕНТАРИ




