4 титли, 12 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал

...

Ден втори от Първенството по щанги: Множество отличия за ТСК - Русе

4 трофеи, 12 златни, 2 сребърни и 1 бронзов орден завоюваха във втория спортен ден на Държавното персонално състезание по повдигане на тежести състезателите на Тежкоатлетически състезателен клуб - Русе.

Отличията за възпитаниците на треньорите Кръстина и Радослав Атанасови и Калоян Мицев пристигнаха при кадетите и кадетките до 15 годишна възраст и девойките до 13 годишна възраст.

Бисерка Ангелова стана държавен първенец в категория до 45 кг при девойките до 13 годишна възраст. Тя събра дуел от 54 кг преодолявайки тежести от 24 кг в изхвърлянето и 30 кг в изтласкването. Постижението й донесе трите златни медала в тази категория. В същата категория до 45 кг на второ място в дуела се класира още една състезателка на ТСК – Русе – Преслава Йорданова, която записа дуел от 50 кг. В изхвърлянето Преслава се класира на второ място с достижение от 22 кг, а в изтласкването записа трети резултат с 28 кг.

Три златни медала завоюва Руслана Атанасова, която стана държавен първенец в категория до 45 кг при кадетките до 15 годишна възраст. Тя събра дуел от 92 кг. записвайки достижения от 38 кг. в изхвърлянето и 54 в изтласкването.

Диян Ангелов стана държавен първенец в категория до 61 кг. То записа дуел от 190 кг в двете придвижвания – 83 в изхвърлянето и 107 кг. в изтласкването. Тези резултати му донесоха три златни оценки.

Държавен първенец с три златни медала в категория до 67 кг. стана Мартин Пенчев, който записа общ дуел от 184 кг. В първото придвижване изхвърляне Мартин записа резултат от 84 кг, а във второто – изтласкване – 100 кг.

Държавното персонално състезание се организира в Канев център на Русенския университет „ Ангел Кънчев “, а хазаин на конкуренцията е ТСК – Русе. Днес (26 юни) ще се показват кадетите и кадетките до 17 години и девойките.

Входът за всички спортни дни е свободен!
Източник: dunavmost.com