35 на сто от жителите на Германия, които са с

...
35 на сто от жителите на Германия, които са с
Коментари Харесай

Една трета от немците не искат мигранти за съседи

35 на 100 от жителите на Германия, които са с мигрантски корени, изпитват дискриминация при намирането на жилище.

До този извод са стигнали създателите на изследване, поръчано от Федералната работа за битка с дискриминирането, резултатите от което бяха оповестени в сряда, написа канал 3. " Често едно извънредно име е задоволително, с цел да не бъдете поканени да огледате жилището или на диалог ", сподели в сряда ръководителят на ведомството Бернхард Франке пред изданията на медийната група Функе. Според него рекламите за жилища с ясно расистко наличие си остават нещо всекидневно.

Според Франке се изискват допълнения към Общия закон на Федерална република Германия за равно отнасяне, забраняващи дискриминирането в тази област, както се прави във връзка с рекламите за търсене на личен състав.

Освен това проучванията демонстрират, че съвсем всеки трети немец (29 процента) би се чувствал дискомфортно, в случай че в прилежащ апартамент или къща се настани мигрант. Възможността за отдаване чартърен на жилище на мигрант провокира подозрения или терзания измежду 41 % от интервюираните.

В същото време по-голямата част от германците (83 процента) признават, че дискриминирането при търсенето на жилища е постоянно срещана по отношение на чужденци или представители на избрани етнически групи. Осъзнаването на казуса и персоналните настройки постоянно се разминават, акцентират създателите на проучването.

В изследването са взели участие хиляда души над 16-годишна възраст, които приказват немски.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР