Защитаващата титлата си Дона Векич (Хърватия) се класира за полуфиналите

...

Защитаващата титлата си Дона Векич се класира за полуфиналите на турнира в Нотингам

Защитаващата купата си Дона Векич (Хърватия) се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на трева в британския град Нотингам с награден фонд 250 хиляди $. Поставената под номер 6 Векич победи германката Мона Бартел със 7:5, 6:1 за 77 минути.

В спор за място на финала хърватката ще играе против миналогодишната вицешампионка и номер 4 в схемата Йохана Конта (Великоритания), която отстрани Далила Якупович (Словения) с 6:4, 6:2.
За Конта това е първи полуфинал от " Уимбълдън " през предходната година.

Водачката в схемата Ашли Барти (Австралия) победи представителката на домакините Кейти Боултър с 6:0, 6:2 за 59 минути. За британката това беше първо присъединяване в кариерата на четвъртфиналите на шампионат на УТА.

На полуфиналите Барти ще играе против третата сложена Наоми Осака (Япония), която победи номер 5 Михаела Бузарнеску (Румъния) с 6:4, 6:1.