Капитанът Брейди Ткачук вкара три гола при числено првъзходство и

...

САЩ вкара 10 на Казахстан в мач от група B на световното първенство по хокей на лед

Капитанът Брейди Ткачук вкара три гола при числено првъзходство и добави асистенция, с цел да помогне на Съединени американски щати да победи Казахстан с 10:1 на международното състезание по хокей на лед за мъже, което се организира в Чехия.

Четвъртата победа изкачи американците на второ място в група B с 13 точки, една пред третия Германия и на две зад водача Швеция, който е с мач по-малко.

Джони Годро записа гол и четири асистенции, с цел да стане най-хубав изпълнител за отбора на Съединени американски щати с 43 точки, с една повече от Патрик Кейн. Мат Болди означи две попадения и направи четири асистенции, Брок Нелсън и Люк Кунин записаха гол и асистенция, а Гавин Бриндли и Кевин Хейс също бяха точни.

Алекс Неделкович направи 13 спасявания.

Алихан Омирбеков вкара утешителния гол за Казахстан, когато тимът му губеше с 9:0.

В група А Австрия завоюва против Норвегия с 4:1 и е на четвърто място в класирането с еднакъв брой точки с петия Финландия. Първите четири отбора от всяка група не престават към идващия кръг.