За втори пореден път през месец септември отборът на Тотнъм

...

Нов провал за Тотнъм след два гола актив, този път в Гърция

За втори следващ път през месец септември тимът на Тотнъм профука задатък от два гола и приключи наедно – 2:2. След този сюжети на 1-и септември против Арсенал, то този път „ шпорите” направиха 2:2 с Олимпиакос в Пирея. Хари Кейн откри резултата за лондончани в 26-ата, а четири по-късно Хари Кейн от дузпа удвои. Даниел Поденс понижи актива на Тотнъм в 44-ата, а Матийо Валбуена в 54-ата минута от дузпа изравни резултата в южната ни съседка.

Първата заплаха на „ Йоргос Караискакис” пристигна в шестата минута, когато Валбуена напредна отдясно, задминавайки Дейвис. Халфът позатвори ъгъла си за шут, само че опита технично да преодолее сънародника си Лорис, който обаче го спря. Две по-късно Ндомбеле загуби топката и Поденс напредна през Вертонген. Той насочи изстрел, който рикошира в белгийския защитник, само че Лорис закова топката.

В 19-ата минута пък Поденс насочи удар от въздуха, а топката се отби в страничната греда на Тотнъм Хотспър.

В 25-ата минута пък Мериа препъна Хари Кейн, който дриблира около него, а реферът незабавно уточни бялата точка. Именно Кейн застана зад топката и непоколебимо откри резултата – 1:0.

Пет по-късно финалистът в ШЛ поведе с два гола, откакто Дейвис се пребори вляво за кълбото и видя бразилеца. Той влезе в наказателното поле и стреля мощно, неоставяйки никакви шансове на стража на гърците – 2:0.

В 43-ата минута Деле Али можеше да завърши своята 14-мачова суша без гол, само че далечният му удар бе уловен от вратаря Хосе Са. Миг по-късно „ пирейците” понижиха резултата, откакто Валбуена комбинира добре с Поденс, който със мощен диагонален изстрел направи Лорис беззащитен.

Пет минути след старта на второто полувреме Деле Али осъществя попадение след пас на Кристиан Ериксен, само че лайнсменът подвигна флага си за засада и голът бе анулиран. В 52-ата минута пък Ян Вертонген препъна Валбуена в наказателното поле, а реферът сподели бялата точка. Точно Валбуена застана зад топката и съумя да изравни резултата – 2:2.

След изравняването на реузлтата Тотнъм опита да си върне актива, а пропуски небрежно направиха Деле Али и Хари Кейн. В 75-ата минута Поденс спринтира през Дейвис и подаде на Бензия. Той стреля от 20-ина метра, само че топката прелетя над напречната греда.

В добавеното време пък Лорис можеше да остави триумфа в Пирея, откакто увисна при центриране, само че за негово благополучие Бен Дейвис го покри и мазета в корнер.

В идващия рунд Тотнъм приема Байерн Мюнхен, а Олимпиакос ще гостува на Цървена звезда в Белград.