Ювентус победи Рома с минималното 1:0 на свой терен и

...

Ювентус излъга Рома и продължава гонитбата с Наполи

Ювентус победи Рома с минималното 1:0 на собствен терен и се приближи единствено на точка от водача в Серия А Наполи. Единственото попадение в дербито от 18-ия кръг на Калчото бе дело на някогашния състезател на „ вълците “ Меди Бенатия.

Двата гранда освен оправдаха упованията за величествен конфликт, само че даже ги надскочиха с титанична борба на терена, стойностен футбол и голям брой голови положения и пред двете порти.

Защитникът на „ бианконерите “ Бенатия бе прецизен в 18-та минута, с което взриви трибуните на „ Алианц Стейдиъм “. Джорджо Киелини бе оставен непокрит в наказателното поле, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Пянич. Впоследствие стражът на Рома Алисон се намеси след прекрасен удар на Бенатия, само че секунда по-късно при добавката си мароканският защитник съумя да вкара топката във вратата на някогашния си тим, донасяйки скъпата победа за „ бианконерите “.

Игр6ачите на Еузебеио Ди Франческо могат да съжаляват, че не се добраха най-малко до равенството в конфликта, откакто в третата минута от добавеното време появилият се като запаса нападател на гостите Патрик Шик излезе очи в очи с вратаря на Юве Шченсни. Полякът обаче майсторски отрази удара, с което в последна сметка резервира и трите точки за своя отбор.

След успеха на играчите на Масимилиано Алегри Наполи продължава да е водач в подреждането с актив от 45 точки. Ювентус е втори, изоставайки единствено на една от неаполитанци, до момента в който „ вълците “ са на 4-то място с 38 пункта.

В друга среща от 18-ия кръг Милан продължава с неубедителното си показване, откакто загуби вкъщи от Аталанта с 0:2. За футболистите на Дженаро Гатузо това бе второ следващо проваляне в Серия А, откакто в предходния си дуел "червено-черните" позволиха разгромна загуба с 0:3 от Верона.

След провалянето „ росонерите “ заемат 11-то място в класирането с актив от 24 точки, до момента в който Аталанта към този момент има 3 точки повече и се изкачи до 7-ма позиция в таблицата. /БГНЕС

Играчите на Еузебеио Ди Франческо могат да съжаляват, че не се добраха най-малко до равенството в конфликта, откакто в третата минута от добавеното време появилият се като запаса нападател на гостите Патрик Шик излезе очи в очи с вратаря на Юве Шченсни. Полякът обаче майсторски отрази удара, с което в последна сметка резервира и трите точки за своя отбор.

Източник: bgnes.com