Юношеският национален отбор на България до 16 г. отстъпи на

...

Юношите до 16 години преклониха глава пред Румъния

Юношеският народен тим на България до 16 година отстъпи на Румъния с 1:2 в последния си дуел от приятелския четиристранен шампионат под егидата на УЕФА в Албена. Турнирът се провежда от европейската централа за междинните възрасти, които влизат в квалификациите през есента. В конкуренцията присъединяване взеха още тимовете на Молдова и Андора, а нашият отбор приключва с актив от 1 победа и 2 провали.

Възпитаниците на селекционера Йордан Петков започнаха днешния дуел с упоритостта да заличат неприятния спомен от дуела с Молдова и имаха няколко обстановки, при които можеха да поведат в резултата. В края на първото полувреме обаче Румъния вкара бързи две попадения посредством Вермешан, които значително предрешиха крайния излаз.

В началото на второто полувреме България върна един гол от дузпа посредством капитана Джанер Садетинов, само че до края "лъвчетата " по този начин и не съумяха да стигнат до равнене.

Съставът на България: 12. Златомир Стоименов, 6. Пламен Аршев (85 - 8. Димитър Петров), 5. Ивайло Митев, 11. Димитър Диклиев (70 - 21.Венцислав Иванов), 2. Борис Стойков, 13. Самуил Колев, 17. Мартин Ситев (77 - 16. Васил Казалджиев), 10. Джанер Сидетинов, 7. Константин Димитров, 18. Стивиян Макавеев (46 - 9. Давид Тодоров), 19. Кубрат Йонашчъ.

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 0:1 Вермешан 41, 0:2 Вермешан 45, 1:2 Джанер Садетинов 50-д.