Лин Уилямс вкара 79-ия си гол в лигата, превръщайки се

...

Лин Уилямс счупи голмайсторския рекорд на NWSL при победата на Готъм

Лин Уилямс вкара 79-ия си гол в лигата, трансформирайки се във водещ в Националната футболна лига за дами за всички времена, защото Готъм ФК завоюва победа с 2-1 в последната минута против Чикаго Ред Старс на Ред Бул Арена в неделя вечер.

В 57-ата минута Джена Найсуонгер центрира топката към Естер Гонзалес на далечната греда. Нападателят го върна от воле през вратата за Уилямс, която означи с глава рекордния си гол и даде преднина на Готъм.

Уилямс надмина върха на Сам Кер във всички надпревари.

Червени звезди (5-4-1) изравниха в 74-ата минута, когато Пенелопе Хокинг се нахвърли върху свободна топка от свободен удар, отбелязвайки за трети следващ мач.

Ела Стивънс означи с глава ъглов удар в 90-ата минута, с цел да помогне на Готъм (4-2-3) да удължи непобедената си серия до пет мача.

Роуз Лавел, който пропусна първите четири мача заради травма на крайници, стартира за първи път от подписването с Gotham в отвън сезона и изигра 61 минути.