Янко Илиев остана с бронзов медал от европейското първенство по

...

Янко Илиев остана на крачка от финала на европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Плоещ

Янко Илиев остана с бронзов орден от европейското състезание по бокс за юноши и девойки в румънския град Плоещ.

В полуфиналите в категория до 52 кг при юношите българският представител отстъпи с 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 27:30, 28:29) гласа на румънеца Фабиан Строе.

Илиев влезе в мача извънредно убеден и завоюва първия рунд с 4:1 гласа. Във втория рунд обаче той позволи тактическа неточност, като продължи да играе напълно в офанзива. Това разреши на боксьора на домакините да му нанесе няколко тежки удара и обърне съдийския избор в своя изгода.

В решителния трети рунд арбитрите решиха единомислещо, че би трябвало да дадат гласовете си за Строе, който се класира на финала на домашния шампионат.