Яник Синер победи Даниил Медведев с 6:3, 6:7 (4), 6:1,

...

Синер надви Медведев и се класира за финала в Торино

Яник Синер победи Даниил Медведев с 6:3, 6:7 (4), 6:1, с цел да се класира на финала на шампионата на 8-те най-хубави в Торино. Представителят на домакините е с 4 победи от 4 мача и чака спечелилия от дуела Новак Джокович - Карлос Алкарас.

Първият сет бе решен от един пробив, който италианецът направи в четвъртия гейм, в който Медведев поведе с 40:0. Втората част мина напълно под превъзходството на сервиращите, като имаше общо една точка за пробив, която руснакът пропусна в осмия гейм. В тайбрека Медведев бе по-стабилен и го завоюва със 7:4 точки.

Третата част изненадващо не бе равностойна и Синер бе стопанин на корта. Той взе подаването на международния номер 3 още в първия му сервис гейма, след което направи още един пробив в шестия гейм. Италианецът затвори мача на личен сервис без да загуби точка.
Източник: novsport.com