Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория

...

Мико продължава напред в турнир в Швейцария

Втората ракета на България Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата по тенис от сериите " Чалънджър " в Цуг (Швейцария) с награден фонд 134920 евро. Кузманов стартира с победа в конкуренцията над участващия с " уайлд кард " представител на домакините Йоан Никл с 6:4, 6:4 за 108 минути.

28-годишният пловдивчанин взе първия сет с единствен пробив в десетия гейм. Той пропиля ранен задатък от 2:0 във втората част, само че въпреки всичко стигна до триумфа с нов късен брейк в десетия гейм.

С триумфа българинът проработи 2180 евро и 11 точки за международната класация, в която заема 189-ото място. За място на четвъртфиналите той чака спечелилия от дуела сред номер 5 Зденек Коларж (Чехия) и Ото Виртанен (Финландия), " благополучен губещ " от квалификациите.

Източник: trafficnews.bg