Втората ни ракета Димитър Кузманов победи Зизу Бергс с впечатляващото

...

Димитър Кузманов със страхотна победа в Австралия

Втората ни ракета Димитър Кузманов победи Зизу Бергс с впечатляващото 6:2, 6:0 в четвърти дуел от борбата сред България и Белгия на " Юнайтед Къп " в Австралия.   Мачът стартира без пробиви и с пропилени благоприятни условия и за двамата да пернат в резултата при сервис на противника. Кузманов въпреки всичко направи първия пробив за 4:2, след което го затвърди. След дълъг осми гейм Мико съумя да направи втори пробив и взе сета с 6:2.   Мико бе решителен и във втория сет, като подхвана противника през цялото време, пробивайки го за 2:0 и 4:0. Бергс сподели, че не се е предал, само че не съумя да се опълчи на българина и загуби с 0:6 след трети позволен пробив.   По-рано тази заран Гергана Топалова загуби с 4:6, 6:3, 0:6 против белгийката Елизе Мертенс и по този начин общият резултат бе стоящ 2-2.   Решаваща е срещата на двойки сред Изабелла Шиникова/Александър Лазаров и Елиза Мертенс/Давид Гофен, която ще се окаже решаваща за крайния триумф против Белгия. България загуби с 1-4 от Гърция при започване на шампионата в Австралия.
Източник: novsport.com