Втората българска ракета Димитър Кузманов отпадна в квалификациите на тенис

...

В Баня Лука: Кузманов отпадна в квалификациите

Втората българска ракета Димитър Кузманов отпадна в квалификациите на тенис шампионата в Баня Лука (Босна и Херцеговина) на клей ATP250 с награден фонд от 562 815 евро.

Българинът загуби от румънеца Раду Албот, който е под номер 110 в международната класация с 3:6, 3:6.

Мачът сред двамата продължи час и 40 минути и точно румънецът влезе в главната скица на шампионата.

В първия сет българинът позволи два пробива на собствен сервис и загуби с 3:6.

Във втората част той изоставаше с 1:5 след нови два пробива на Албот, само че съумя да направи един рибрейк и да завоюва подаването си. Той обаче отстъпи в деветия гейм и загуби целия мач.

В шампионата в Баня Лука вземат участие международният номер 1 Новак Джокович, както руснакът Андрей Рубльов, който победи на шампионата в Монте Карло.
Източник: novsport.com